Látogatóink száma:

Cikkek

Túra a Dudvág mentén

Az alsó tagozatos tanulók a sportkör valamint az irodalmi-honismereti szakkör keretében október 14-én a falut átszelő Dudvág folyó mentén túráztak tanítóik, Mura Anita és Pónya Zsuzsa vezetésével.

A testedzés, a kiadós gyaloglás mellett célunk az volt, hogy észrevegyük a régmúltból máig megőrzött helyi építészeti értékeket, valamint hogy meglássuk az őszi határ szépségeit. Falunk legrégebbi utcájából, Alszegből indulva, a községi hivatal előtti emléktáblán településünk egykori elnevezéseit böngésztük. Innét a kis hídra lépve, a Dudvág vizén papírcsónakokat eresztettünk le, hogy lássuk, melyik irányba tart a folyam útja. Alszeg, Kisvecse, Nagyvecse, Gőnyere , Soós-gödör, Főszeg voltak azok az utcák és falurészek, amelyeken át követtük a folyó irányát. Közben láthattuk, hogy miként építkeztek az itt élő elődök, de azt is, hogy a régi évszámokkal megjelölt építkezési téglákat a mai építők is hasznosan megőrzik. Amíg a faluvégre értünk, a folyó két partja közt négy hidat is megszámolhattunk ebben az irányban. Pihenésképp málnát szedtünk, vadalmát és friss diót eszegettünk a fákról, régi játékot – karikahajtást – játszottunk, beszélgettünk, a helyekhez kapcsolódó élményeket osztottunk meg egymással. A szeles ősz sem szegte egyetlen túrázó kedvét, egészségesen elfáradva, a közösen eltöltött idő örömével értünk haza.

Az eseményhez tartozó képgaléria

Névnap

Köszöntsük Jónás, Renátó
nevű ismerőseinket!