Látogatóink száma:

Történelmi vetélkedő

Idén a Széchenyi Napok alkalmából a Legnagyobb magyar címmel október 25-én történelmi vetélkedőt szerveztünk. A tanulók összemérhették tudásukat iskolánk névadójáról, Széchenyi István életéről és munkásságáról.

A versenyen hat csapat (csapatonként 3 fő) vett részt a 7-9. osztályokból. A csapatok felkészítője Király Katalin volt, a zsűri hálátlan feladatát pedig Nagy Attila, a galántai Kodály Zoltán Alapiskola tanára, Presinszky Ágnes, a hidaskürti alapiskola tanára és László Ildikó, iskolánk igazgatónője vállalta.

A csapatok csapatnevet választottak és névtáblát készítettek a vetélkedőre. Nagyon ügyesen teljesített valamennyi csapat a feladatok során, keresztrejtvényt és képrejtvényeket fejtettek meg, puzzle-t raktak ki, karikatúrát magyaráztak és nagyszerű gondolatokat írtak Széchenyiről. A villámkérdések után megszületett a vetélkedő végeredménye, amely a következő: 

1. Golyózápor (Pleva Levente, Bedecs Patrik, Kertész Ármin – 7. oszt.)

2. Izendó (Vankó Izabella, Lénárt Dóra, Horváth Zenkő – 7. oszt.)

3. Széchenyi volt szomszédai (Klempa Laura, Bedeč Klaudia, Szabados Viktória – 9. oszt.)

4. Crescence (Vass Rita, Jalili Linda, Zéger Fanni – 8. oszt.)

5. Rózsaszín párducok (Kollár Dávid, Pleva Zsófia, Daragics Rebeka – 9. oszt.)

6. Magyar Tudományos Akadémia (Farkas Tamás, Opál Péter, Bálló Zoltán – 8. oszt.)

Az eseményhez tartozó fotógaléria